Italia: Ovidiu Hațegan, românul care va arbitra meciul Napoli – Arsenal din Europa League

Arbitrul Ovidiu Haţegan va conduce meciul dintre Napoli şi Arsenal, programat joi, în Italia, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, potrivit site-ului Federaţiei Române de Fotbal.

Arbitri asistenţi au fost desemnaţi Octavian Şovre şi Sebastian Gheorghe, arbitri adiţionali au fost nominalizaţi Radu Petrescu şi Sebastian Colţescu, în timp ce al patrulea oficial va fi Radu Ghinguleac.

Partida SSC Napoli – Arsenal va avea loc joi 18 aprilie, de la ora 22:00, în manşa secundă a sferturilor de finală ale Europa League.

În tur, la Londra, Arsenal s-a impus cu scorul de 2-0, fundaşul român Vlad Chiricheş fiind rezervă la Napoli.